Na pořádný problém si zadělali pasažéři automobilu Opel Vectra v Orlové na ulici P.Cingra. Při běžné kontrole dopravních policistů řidič na vyzvání policistů k zastavení nereagoval, naopak zvýšil rychlost a začal ujíždět. Muž stíhaný policisty si to namířil k orlovské nemocnici a po projetí kruhového objezdu pokračoval ve směru na Olmovec.

„Řidič poté odbočil k rodinnému domu, vyskočil z vozidla a schoval se v jeho útrobách,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Tím ovšem celá zápletka neskončila. Jeden z policistů, který se za šoférem rozběhl, dostal nečekaně úder do zad. Když se otočil, uviděl dvaadvacetiletého spolujezdce prchajícího řidiče s napřaženou pravačkou.

Agresora se podařilo společnými silami policistům zpacifikovat. „Spolujezdec kladl po celou dobu odpor. Kopal kolem sebe, u služebního vozu se snažil rozbít čelní sklo čelem a zranit se. To vše doprovázel širokou škálou nadávek, urážek a výhružek,“ prohlásila mluvčí.

Mladíkovi nyní hrozí stíhání pro spáchání trestného činu útoku na veřejného činitele. Jeho parťák se sice schoval v domě, ale jeho totožnost je nyní policistům známa. „Nevylezl z domu, ale víme, o koho jde,“ ujistila Viačková. I řidiče oplu tak čeká pravděpodobně trestní stíhání.