Na muže po patnácté hodině upozornili lidé, kteří viděli, jak v ulici ČSA v centru města způsobil drobnou nehodu. Se svou stříbrnou felicií se při parkování opřel o nárazník zaparkovaného passatu. Strážníci na místě muže zadrželi a vyzvali k provedení dechové zkoušky. Muž to odmítl s tím, že on auto neřídil a nemá proto důvod se dechové zkoušce podrobovat. "Nemám důvod dýchat. Nic jsem neudělal, Jsem chodec," tvrdil.

Stejně tak opakovaně odmítl dýchnout do přístroje přivolané republikové policii. Protože muž byl zjevně opilý a podle svědků s vozidlem skutečně jel, vyčkávala s ním hlídka z obvodního oddělení na místě do příjezdu dopravní policie.

Jednašedesátiletý muž se však chtěl vytratit a několikrát se pokusil odejít. Při posledním pokusu už museli policisté vedle několika výzev použít hrubších metod, kdy se muži snažili nasadit pouta. To on odmítal a vzpouzel se. V přetahované se proto ocitl i na zemi, kde už ho policisté zpacifikovali a pak vsadili do služebního vozidla. Kvůli drobné rance na hlavě, kterou si muž způsobil zřejmě při pádu na zem, ho policisté nechali ošetřit.

Proti zákroku protestovali rodinní příslušníci. Dcera a vnuk dotyčného tvrdili, že policisté neměli právo ho poutat, natož s ním smýkat po zemi. Dokonce se snažili ovlivnit, aby případ Deník nezveřejňoval, protože si to nepřejí.