Ani tentokrát nebyli při hledání neoznačeného alkoholu neúspěšní. Hned u trojice cizinců se podařilo alkohol objevit a následně i zabavit. Kontroly se uskutečnily v Českém Těšíně a Bohumíně a celkem při nich bylo objeveno na 76 litrů nekolkovaného alkoholu. Prvním hříšníkem byl osmatřicetiletý muž, cizí státní příslušnosti, v Českém Těšíně.

„Při kontrole u něj nalezli pracovníci 14 litrových láhví, kterým chyběly ochranné známky,“ uvedla Daniela Vlčková z Oblastního ředitelství služby cizinecké policie v Ostravě. To dvojice cizinců, kterou kontrolovali policisté ve Starém Bohumíně, už vůbec netroškařila a snažila se převézt ještě významnější množství nekolkovaného alkoholu.

„Čtyřiatřicetiletý muž v automobilu převážel 18 litrů lihu a o pět let starší cizinec dokonce 44 litrů moku,“ řekla Vlčková. Ač neradi, museli se všichni přistižení svého tekutého přítele vzdát. „Neoznačené láhve oproti potvrzení cizinci dobrovolně vydali a ponechali na inspektorátě. Poté byli propuštěni k další cestě,“ shrnula Vlčková.

Spisový materiál i alkohol nyní předají policisté Celnímu úřadu v Karviné k dalšímu řízení.