Nissan Almera policisté zastavili chvíli po osmé hodině ráno. Z chování řidiče usoudili, že dechová zkouška by nebyla od věci a nemýlili se. Přístroj u pětačtyřicetiletého Jaromíra Zelníčka prokázal 1,11 promile.

Jak se ukázalo, ředitel v té době nespěchal do školy, ale na poradu školních ředitelů, která se konala v Karviné. Její účastníci Deníku potvrdili, že jejich kolega skutečně nedorazil. Netušili však, co jej cestou zdrželo. O potížích svého šéfa nevěděli ani zaměstnanci školy: „Pan ředitel dnes ve škole není, je na semináři v Karviné.“

Chybu uznal

Ředitel Zelníček se ke svému selhání postavil jako chlap. Svou chybu okamžitě uznal a bez jakéhokoli vykrucování z ní vyvodil osobní závěry. Kolem poledne jednal s vedením obce o své výpovědi. „S vedením obce už řeším výpověď. Budu rád, pokud budu moci zůstat ve školství a učit. Pokud jde o alkohol, je to pravda, ale jednalo se o zbytkový alkohol, který mi byl naměřen po osmi hodinách. Při další zkoušce už to bylo mnohem méně,“ řekl.

Policie Zelníčkova slova o klesající tendenci alkoholu potvrdila. Přesto je hodnota 1,11 promile na zbytkový alkohol poměrně vysoká.

„Policisté na místě provedli dvě dechové zkoušky. Druhá ukázala 1,04 promile. Potom byl řidič převezen k odběru krve,“ potvrdila okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Za trestný čin řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu Zelníčkovi hrozí jeden rok vězení a peněžitá pokuta. Při pravomocném potrestání mu samozřejmě bude uložen trest zákazu řízení.

Zelníček však neudělal ostudu jen sobě a škole, kterou reprezentuje, ale současně i vedení obce. Je totiž i členem zastupitelstva za SNK Evropští demokraté, které vyhrálo v obci komunální volby a má v čele radnice starostu i místostarostu. Představitelé obce se k Zelníčkovu případu zatím nechtěli vyjadřovat, protože nemělo oficiální informace, ani jeho vyjádření.

Přes všechnu ostudu je Zelníček jen jedním z mnoha hříšníků, které policisté při silničních kontrolách přistihli pod vlivem alkoholu.