Kontaktu se zákonem se vyhýbá Jan Pelikán. Na devětapadesátiletého muže z Bohumína vydal Okresní soud Olomouc příkaz k zatčení pro majetkovou trestnou činnost. Muž žije jako bezdomovec. Podle popisu vypadá na 60 let a je silnější 180 cm vysoké postavy.

Hledaný je také pětadvacetiletý Martin Vozar z Bohumína. Zatykač pro násilnou trestnou činnost na něj vydal Okresní soud v Karviné. Hledaný je vysoký 170 cm, má štíhlou postavu a je ostříhán dohola. Pohybuje se v ulicích jako bezdomovec.

Pátrání je vyhlášeno i po Pavlu Kauckém. Také tento osmatřicetiletý muž má adresu trvalého pobytu v Bohumíně. Tam se ale nezdržuje a podle zjištění policistů žije jako bezdomovec na různých místech regionu. Okresní státní zastupitelství v Karviné na něj vydalo předběžný souhlas se zadržením s podezřením na majetkovou trestnou činnost. Muž vypadá na 40 let, je vysoký 175 cm, je střední postavy a má hnědé vlasy.

Posledním hledaným je čtyřiapadesátiletý Vladimír Božoň, původem ze Slovenska. „Příkaz k zatčení na něj vydal Okresní soud Karviná pro majetkovou trestnou činnost. Hledaný se pohybuje po celém území ČR, zaměřuje se na páchání trestné činnosti v obchodních domech a hotelích,“ uvedl karvinský policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Informace o pohybu všech jmenovaných mužů přijme každý policista nebo linka 158.