„Mám tady na parkovišti tři auta. Když jsem s jedním odjížděl, všiml jsem si, že na seicentu chybí okno. Při důkladnější prohlídce jsem zjistil, že zloděj ukradl dvě skla. Patrně nožem je vyřízl z těsnění. O nic jiného zájem neměl,“ řekl motorista, který musel zajistit opravu automobilu.

„Pachatel krádeže je neznámý. Odcizením skel vznikla škoda za šest tisíc korun a poškozením laku vozidla za další čtyři tisíce,“ potvrdila okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

O sklo přišla také majitelka vozu Opel Frontera, který parkoval na Dělnické ulici před nemocnicí. Zloděj auto prohledal a s sebou si odnesl zadní okno s brzdovým světlem. Majitelka vyčíslila škodu odcizením skla ve výši 29 tisíc korun a poškozením 7 tisíc.

S krádežemi skel nebo jiných částí aut se policisté v poslední době setkávají jen velmi zřídka. V minulosti však byla období, kdy z felicií mizely přední kapoty a z některých vozidel i čelní skla. Pamětníci si ještě vzpomínají na doby, kdy nemohli na autech nechat stěrače, které po každé jízdě pečlivě sundávali.