K incidentu došlo kolem devatenácté hodiny. Vážný úraz byl výsledkem rozepře, v jejímž finále vzal muž do ruky nůž a ženu bodl do zad. V té době už do Majakovského ulice spěchaly policejní hlídky. Pachatel sice stačil z bytu utéct, ale po chvíli byl dopaden. Policie byla o napadení informována už v jeho průběhu, když na tísňovou linku volal některý ze sousedů.

Zatímco hlídka městské policie pacifikovala podezřelého, další strážníci začali ošetřovat zraněnou ženu upadající do bezvědomí. Když ji otočili, viděli, že silně krvácí. S podezřením na poranění vnitřních orgánů byla převezena do havířovské nemocnice, kde se podrobila operaci.

„Před devatenáctou hodinou byla záchranná služba volána policisty k ženě s bodným poraněním v oblasti zad. Dvě posádky ošetřily krvácející ránu, zajistili žilní vstup a podali léky,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. Pacientka je nyní udržována v umělém spánku.

Na místo rychle dorazila také republiková policie, která začala zajišťovat stopy a výpovědi svědků. „Naši policisté vyšetřují násilný trestný čin. Podezřelý v této chvíli zatím odmítá jakkoli komunikovat, nechce sdělit ani své jméno. S drobným poraněním na ruce byl ošetřen u lékaře a teď jej policisté vyslýchají,“ řekla okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Strážníci městské policie se na místě činu postarali také o dítě, které zůstalo v bytě samotné. Na místo přivolali pracovníka sociální péče, který malého chlapce předal příbuzným.

V případu policisté zprvu řešili několik nejasností. Protože muž nechtěl komunikovat a zraněná mluvit nemohla, nevědělo se, jaké vztahy mezi nimi panují. Podle informací Deníku měla být žena kdysi přítelkyní pachatele, kterému byl zbytek trestu za vraždu změněn na podmínku.

Bezprostředně po činu se hledala i útočná zbraň. „Ještě večer byla vyšetřováním potvrzena totožnost podezřelého. Jedná se o šestatřicetiletého muže s trestní minulostí. I v této době je v podmínce, když byl nedávno propuštěn z výkonu trestu, kde byl za násilnou trestnou činnost. Na místě činu stále pracují policisté a technici,“ doplnila informace mluvčí Viačková.

Podezřelý nezačal mluvit ani v průběhu neděle, kdy se ho krajští policisté chystali obvinit. Případ si v neděli převzali policisté z krajské centrály, kteří se specializují na nejtěžší zločiny. V úvahu totiž připadá i možnost, že muž chtěl ženu zabít a v tom případě by se čin vyšetřoval s podezřením na pokus vraždy.

V případě uznání viny bude si muset odsedět zbytek trestu a soud mu navíc uloží několik dalších roků.