Před čtyřmi měsíci zde zloděj vjel přímo autem do prodejny mototechny a pobral, na co přišel. Ke konci minulého týdne si lapkové vytipovali pro změnu prodejnu optiky. „Měli jsme vypáčené dveře a zdemolovaný zámek. Ztratilo se zboží i peníze,“ uvedla zaměstnankyně prodejny.

Pobertům se podařilo utéci i přesto, že prodejna je jištěna alarmem, který je napojený přímo na orlovskou městskou policii. „Myslím si, že si zloději prodejnu vytipovali a měli zjištěno, za jak dlouho je sem schopná hlídka strážníků dorazit,“ myslí si zaměstnankyně optiky.

Celé náměstí také sleduje bezpečnostní kamera. Podle strážníků kamera zabírá celé okolí a nesleduje jen jednu prodejnu. „Někteří z pachatelů ví o kamerách a tak čekají, kdy se kamera dívá jinam a pak zaútočí,“ uvedl velitel orlovských strážníků Rostislav Szczurek.

Přesto strážníci předali kamerový záznam Policii ČR. Hlídka na místo loupeže podle velitele dorazila rychle, ale zloději už byli pryč. „Zkuste někoho chytit, když rozbije výklad a hned uteče, i když je prodejna zabezpečena alarmem, musí se hlídka na místo nějak dopravit, ne?“ uzavírá Szczurek. Celou věc bude dále šetřit státní policie.