Celníky zajímaly především cigarety a tabáky, které neměly české kolky, nebo měly kolky jiných zemí. Odhaleno bylo několik prodejců, kteří takové zboží nabízeli.

Například v Havířově bylo odhaleno několik stánků, kde se prodávaly cigarety se slovenskými a ukrajinskými kolky. Další prodejci byli odhaleni v Karviné, Mošnově a dalších místech celého kraje.

„V Havířově byly odhaleny tři stánky. Po jednom na Šumbarku, v centru a na Podlesí. Ve všech třech případech byly odhaleny tabákové výrobky, které měly slovenské a ukrajinské kolky. S největší pravděpodobností je zásoboval jeden dodavatel. Například ve stánku na Šumbarku to bylo 6107 kusů cigaret a 1,2 kilogramu tabáku,“ uvedl mluvčí krajských celníků Karel Moškoř.

Hříšníci budou potrestáni za krácení spotřební daně. Je však možné, že je nemine ani trest za poškozování spotřebitelů. Pokud prodávají nekolkované cigarety, je pravděpodobné, že nebylo schváleno pro prodej na našem území. Ani výrobky s kolky jiných zemí nezaručují splnění podmínek českých předpisů.

Připravujeme podrobnosti