Muž si to velmi nebezpečným způsobem trádoval po Slezské ulici. Styl jeho jízdy by se dal nazvat doslova cik-cak, protože jím ovládané kolo jelo ze strany na stranu. Strážníci proto muže okamžitě zastavili a zjistili, že je namol. Muž takřka nemohl mluvit a problémy měl i s udržením rovnováhy, ačkoli jen stál na místě. Vzápětí se ke svému stavu také strážníkům přiznal, když z něj vypadlo „jsem na….ný, jak bomba“.

Následná dechová zkouška u něj ukázala téměř tři promile alkoholu v krvi. Muž se svou jízdou dopustil dopravního přestupku a čeká ho řešení u příslušného orgánu. Toho dne již na kolo nesedl a domů musel dojít pěšky.

O pomoc při zajištění jiného piráta silnic, který tentokrát pro změnu jel dokonce v autě, požádala orlovské strážníky místní policie. Muž utekl před policií z vozu, s kterým ještě chvíli před tím projížděl Orlovou. Policisté muže strážníkům popsali. Strážníci ho pak po chvíli zadrželi v křoví u jedné z místních restaurací. Na dotaz, proč se schovává, dotyčný za použití značných vulgarismů přiznal, že nevlastní řidičské oprávnění. Strážníci hříšníka zadrželi a předali policii.