Policisté z oddílu hlídkové služby si žluté fabie všimli po dvacáté hodině. Řidič jejich pozornost upoutal divokou jízdou, a proto ho začali pronásledovat. Lehce tuningovaná fabia s koncovým číslem 7007 v registrační značce dlouho neujížděla. Na Karvinské ulici ho hlídkas s pomocí majáků zastavila a důkladně zkontrolovala.

Jak se ukázalo, podařilo se jim zastavit skutečného piráta silnic. Mladík u sebe neměl řidičský průkaz, orientační zkouška prokázala, že je pod vlivem drogy a za předchozí přestupky mu bylo zakázáno řízení.

„Já mám řidičák doma. Rozhodně mi ho nikdo nezabavil,“ tvrdil řidič zkraje kontroly. Když se policistům nezdálo jeho chování, provedli u něj policisté test na drogy. K takové zkoušce se policisté vzhledem k vysoké ceně testovacího balíčku odhodlávají až ve chvíli, kdy motorista skutečně jeví známky ovlivnění drogou. Řidič se zkoušce nebránil, proto si policista mohl nasadit zdravotnické rukavice a podezřelému motoristovi provedl stěr slin z úst.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. „Já nevím, co vám to ukazuje. Nic neberu. Copak já můžu vědět, jestli mi v ostravském klubu nedali něco do pití,“ začal se řidič okamžitě bránit.

Policisté mu vysvětlili, co s ním po této zkoušce udělají: „Pojedete s námi na oddělení a potom na odběr krve. Ověříme také, jak je to s tím řidičským průkazem.“

Řidič souhlasil, své auto uzamkl a dobrovolně usedl do služebního vozu k cestě na okrsek. Po prvotním výslechu a odběru krve přenocoval v suterénu policejní budovy, kde jsou cely pro zadržené osoby.

„Sedmadvacetiletý řidič má kvůli dosaženému počtu trestných bodů zablokovaný řidičský průkaz. Při kontrole na přítomnost drog reagoval test překvapivě velmi rychle a výrazně. Množství detekované látky by měly potvrdit krevní rozbory. Muž byl přes noc ponechán v cele, aby mohl být druhý den, po detoxikaci organismu, opětovně vyslechnut,“ potvrdila informace policejní mluvčí Zlatuše Viačková.