Lapka se vloupal ve středu dopoledne do rodinného domu v Hornické ulici v Havířově-Prostřední Suché. Lidé volali městskou policii chvíli před desátou hodinou. Strážníci byli na místě velmi rychle a zjistili, že se do domu skutečně dostal někdo násilím. Slyšeli také zevnitř nějaké zvuky a proto přivolali posily v podobě další autohlídky městské policie a kolegů z republikové policie.

Celý dům byl obklíčen a policisté se strážníky vyčkávali na příjezd psovoda, který by do domu vpustil služebního psa specializovaného na vyhledávání pachatelů. Výzvy k dobrovolnému opuštění domu totiž nepomáhaly. Po několika minutách však zloděj uznal, že nemá šanci a vylezl ven stejnou cestou, jakou se dovnitř dostal, tedy rozbitým oknem vedle vstupních dveří.

Policisté jej pak eskortovali k ošetření pořezaného předloktí a k výslechu. Jako důkazy proti němu budou použity nejen výpovědi svědků, kteří ho při vloupání viděli, ale také stopy, které na místě zanechal, včetně vlastní krve, když si o rozbité sklo pořezal ruku.

„Jedná se o jednatřicetiletého muže z Ostravy. Ten už má svou trestní minulost, když se dopouštěl majetkové trestné činnosti,“ potvrdila okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.