Jak k nehodě došlo? Červená oktávie stála na semaforech na křižovatce a poté, co naskočila zelená začal řidič odbočovat doleva do na ulici Borovského. V tu chvíli se ovšem z ulice Tereškovové vyřítilo policejní auto, jehož řidič jel se zapnutými majáky, nicméně situaci nezvládl a vrazil do odbočující oktávie.

„Řidič oktavie se snažil dostatečně policistům uhnout, stál už skoro na trávě. Přesto do něj policejní auto narazilo,“ popsal nehodu jeden z očitých svědků.

Výsledek? Dva policisté sedící na zadních sedadlech služebníha auta byli podle očitých svědků nehody zraněni a k ošetření do nemocnice je odvezly sanitky. „Zřejmě nebyli vzadu připoutáni,“ poznamenal svědek nehody. Řidič oktávie zraněn nebyl.

Podezřelým, tedy tím, kdo nehodu pravděpodobně zavinil, je řidič policejního vozu, ovšem přesné příčiny nehody šetří Inspekce Policie ČR, jejíž mluvčí však odmítá sdělit jakékoli podrobnosti. „Mohu zatím pouze sděit, že probíhá šetření nehody,“ uvedla mluvčí Inspekce Policie ČR Martina Lídlová.

Nepotvrdila ani spekulaci, že řidiči policejního vozu údajně při dechové zkoušce naměřili několik desetin promile alkoholu v dechu. „Více informací o případech sdělují zásadně až po ukončení vyšetřování,“ trvá na svém Lídlová.