Vražda se stala 25. září. Neznámý útočník ubodal sedmadvacetiletou matku dvou dcer Janu Svobodovou, a to před očima mladší z nich. Policie po několika dnech zveřejnila popis podezřelého muže a také trasu, kterou osudného rána prošla oběť, než ji u domu vrah smrtelně zranil.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Vyšetřovatel případu nechal výzvu, v níž byl popis upřesňován, několikrát opakovat, protože svědecké výpovědi mohou být v cestě k vrahovi velmi důležité. O potencionální svědky se však připravil tím, že veřejnost neinformoval o televizní rekonstrukci činu ve specializovaném pořadu Na stopě. Právě obrazové zpravodajství mohlo svědky oslovit a přinejmenším lidé z Českého Těšína by si pořad patrně nenechali ujít.

V televizním pořadu vyšetřovatel Pavel Tvrdý nechal zveřejnit i vražedný nástroj, kterým je kuchyňský nůž. Deníku ale byly informace o nalezené zbrani a dalších věcech i přes opakované dotazy upírány. Stejně tak vyšetřovatel nesdělil jiné informace o činu, které však prezentoval v televizi. Zatímco ve výzvě se zmiňuje jen o muži, který se pohyboval v okolí domu a nahlížel do oken, svědci viděli přímo vraha maskovaného kapucí vybíhajícího z bytu, když se sousedky snažily dozvonit na bolestí sténající Janu Svobodovou. Rozdílným přístupem ke sdělovacím prostředkům vyšetřovatel zpochybňuje vlastní tvrzení, že pro objasnění vraždy kriminalisté dělají skutečně vše, co je v jejich silách.

Lidé, které by mohlo vyšetřování případu oslovit a oživit paměť, se mohou na reprízu pořadu Na stopě podívat v pátek v 9.10 hod. na ČT2. V dopadení pachatele může pomoci i malý detail, který by kriminalistům zapadl do dosud neúplné mozaiky.