Stavbaři už se dávno naučili chránit své stroje před různými nenechavci. Mnohé traktory jsou zabezpečeny lépe než osobní automobily. Investice do ochrany se vyplatila také majiteli traktoru, který nyní pracuje v Havířově. Při noční pauze z něj chtěl zloděj odčerpat naftu z nádrže. Díky signalizaci však majitel kontaktoval městskou policii, která vyrazila traktor zkontrolovat. Na místě našla ustřižený zámek od oplocení a otevřenou palivovou nádrž u stavebního stroje. U něj také stály dva asi barely, do kterých zloděj naftu stáčel. Otevřené nádrže byly objeveny také u dalších dvou traktorů.

„Hlídky městské policie začaly prohledávat okolí letního kina a po několika minutách našly podezřelého muže. Jednalo se o dvaadvacetiletého S. L. z Albrechtic. Ten byl zmazaný od bláta, páchl naftou, měl stejné boty, které zanechaly stopy u traktoru, a jak se ukázalo při další kontrole, další kanystry byly v kufru jeho auta. Na místě si ho k dalšímu vyšetřování převzala republiková policie,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Policie muže patrně obviní z krádeže. „Případ vyšetřujeme. Podle zjištěných informací se pachatel pokusil ukrást zhruba 160 litrů nafty. Výše škody se ještě upřesňuje,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.