Na dívku na střeše čtyřpodlažní budovy bývalého zdravotního střediska upozornili lidé asi třicet minut po dvaadvacáté hodině. "Na místě byli první naši strážníci, kteří původní oznámení od svědků potvrdili. Vzhledem k situaci přivolali záchrannou službu, hasiče a republikovou policii," řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Po téměř dvou hodinách přijela také policejní vyjednávačka, která jednadvacetiletou sebevražedkyni přesvědčila, aby neskákala. Celá záchranná akce byla ukončena půl hodiny po půlnoci.

"Oznámení o přítomnosti osoby na lešení u budovy v Šumbarku jsme přijali v nedělních nočních hodinách. Mladá žena vylezla po lešení tak vysoko, až se dostala na úroveň střechy. Byla rozhodnuta skokem ukončit svůj život. Na místo byla povolána policistka, která je školena jako vyjednávač. Policistce se podařilo ve výšce několika metrů s mladou ženou navázat kontakt. Po hodině vyjednávání byl zachráněn jeden mladý život, žena společně s policistkou se dostala do bezpečí. Pravděpodobnou příčinou jejího jednání byla životní krize,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.