Vyšetřování brutální vraždy z 25. září, kdy pachatel sedmadvacetileté Janě Svobodové zasadil několik ran nožem, stále pokračuje. Kriminálka v žádném případě nepřipouští, že by se jí čin nepodařilo objasnit a o pomyslném pomníčku nechce ani slyšet.

„Vyšetřování případu má stále vysokou prioritu, byť v těchto chvílích nemáme žádné informace, které by se daly zveřejnit,“ řekla policejní mluvčí Darina Majková.

Policisté už dříve zveřejnili výzvu i s popisem jednoho muže, který se měl v okolí domu toho rána pohybovat. Dokázali zrekonstruovat trasu, kterou žena ráno prošla a po delší době také potvrdili, že našli také vražednou zbraň. Mnoho informací si však kriminalisté zatím z taktických důvodů nechávají pro sebe. Mimo jiné to je informace, zda na místě činu a zejména na noži našli otisky pachatele.

Kriminálka od samého počátku vyhodnotila několik verzí. Zavržena byla i ta, která z počátku vypadala nadějně a policisté předpokládali, že mají podezřelého. Vyslechnuty byly stovky lidí. I nyní je rozpracováno několik verzí. Patří mezi ně i ta, kdy vrah zabil nepravou osobu.

„Verzí je skutečně více. Bližší podrobnosti však opravdu sdělovat nemůžeme a potvrdit nemohu ani to, zda v případu spolupracujeme s polskou policií,“ doplnila k dotazu Deníku mluvčí Majková.