Policisté z Těrlicka se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při snaze odhalit zloděje, který nejdříve okradl nakupující v Konzumu a pak jí vybral peníze z karty.

K okradení ženy v prodejně došlo 11. září. Zloděj tam odcizil dámskou koženou peněženku s penězi, osobními doklady a platebními kartami. Ještě ten den využil trestuhodného počínání okradené ženy a vybral z karty peníze v bankomatu. Pomohlo mu k tomu číslo PIN, které měla žena poznamenané u karty. Vlastní vinou tak přišla navíc o dalších 30 tisíc korun.

„Pachatel výběry uskutečnil v bankomatu na Dlouhé třídě v Havířově. Zaznamenal ho kamerový systém. Je možné, že podle fotografií někdo podezřelého pozná. Poznatky, které by mohly vést ke ztotožnění pachatele přijme každý policista nebo linka 158,“ uvedl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

V souvislosti s tímto a také mnoha dalšími podobnými případy policisté vybízejí občany, aby nebyli hloupí. Jednak by si měli za všech okolností hlídat své osobní věci a nepodléhat nepozornosti při nákupech. Ještě hloupější jsou ti lidé, kteří si ke kartě poznamenají PIN a tím dají zlodějům klíč ke svému bankovnímu kontu.