„Mladík je ve věku 15 až 20 let, vysoký asi 170 centimetrů, štíhlé postavy. Na sobě měl tmavou hladkou bundu do pasu se zipem a kožíškem olemovanou kapucí. Bunda byla bez nápisů nebo znaků a kalhoty byly tmavé barvy. Pachatel měl obuty zimní šněrovací boty a hovořil česky,“ uvedla Soňa Štětínská.

Důležitými znaky pachatele je podle kriminalistů především černý šátek s lebkami a pod nimi umístěné překřížené kosti, který měl muž zavázán přes ústa a nos. Mužměl také údajně široký opasek černé barvy s pouzdrem na nůž.

„Při činu pak lovecký nůž o délce 30 centimetrů použil jako výhružku,“ shrnula Štětínská.

Právě na základě těchto nových poznatků by se mohli objevit svědci, kteří dotyčného mladíka, odpovídající popisu někde zahlédli. Policisté proto žádají občany, kteří by mohli sdělit jakékoli informace k osobě odpovídající popisu, k noži, který měl pachatel u sebe nebo k samotnému případu, ať volají na bezplatnou policejní linku 158.

Sami policisté věnují případu maximální pozornost, už proto, že se jedná o spíše ojedinělý a o to závažnější čin.

„Na objasnění případu pracují krajští kriminalisté ve spolupráci s kolegy z územního odboru Karviná a dalšími zainteresovanými osobami a subjekty. Nasazení policistů je opravdu maximální,“ potvrdila mluvčí.

Vyslechnuty již byly oběti pedofila, tedy obě děti. Na základě jejich výslechu se podařilo vytvořit policistům ucelený popis pachatele

Policisté se o případu dozvěděli ještě týž den, kdy se udál. Poté, co vyrazili na inkriminované místo, podařilo se jim zajistit několik stop, které ovšem kriminalisté nespecifikovali.