Zásah se odehrával ve Vrchlického ulici. Zásahová skupina a kriminalisté tam na parkovišti prohledávali dva osobní automobily a prováděli domovní prohlídku v jednom z bytů a také ve sklepě. Akci prováděla přímo pražská centrála, která o konání předem neinformovala okresní ani krajské vedení policie. Existuje proto předpoklad, že případ je rozsáhlejší.

„Akci provedl jeden z našich útvarů, konkrétně Národní protidrogová centrála. Vzhledem k tomu, že úkony při vyšetřování případu ještě stále trvají, není možné sdělovat bližší informace,“ řekla už odpoledne Deníku mluvčí celorepublikové kriminálky Pavla Kopecká.

Kriminálka skutečně pracovala až do večera. Z místa odjela až před devatenáctou hodinou.

Svědci zákrok popisovali jako akci ostrých hochů. „Přijeli na parkoviště a svými vozy obklíčili černého golfa. Zřejmě počítali i s případným odporem posádky, protože měli připravené zbraně. Někteří policisté byli v uniformách, další v civilu, ale na stehnech měli přes nohavice připnuté pistole. Pak začali auto v bílých rukavicích důkladně prohledávat. Všechno, co se dalo, vytáhli ven. Všiml jsem si, že z kufru vyndali i velké pákové kleště a nějaký obal o velikosti poskládaného stanu,“ popisoval muž, který akci sledoval z okna.

Po prohlídce auta šla skupina policistů do domu. Tam se konala další část prohlídky. Zapojen do ní byl i pes speciálně cvičený pro vyhledávání drog. Všechny věci, které mohly souviset s trestnou činnosti byly dokumentovány. Kriminalisté nevynechali ani sklep a večer se vrhli i na další automobil. Mercedes prohledali se stejnou důkladností, jako předtím golf. Pes musel pročichat všechna místa v automobilu. Začal v kufru a pokračoval vnitřkem automobilu. Policisté prohlédli i všechny dutiny a motorový prostor.

Policie zatím nesdělila, zda byl v souvislosti s vyšetřováním někdo obviněn, případně zatčen, nebo jestli byly při prohlídkách nalezeny drogy či předměty sloužící k jejich výrobě nebo jiné trestné činnosti.

Podle informací přímo z místa měli lidé z domu o svých sousedech a jejich vztahu k drogám povědomost už delší dobu, a to nejen dospělí. „Já vím, že oni prodávají drogy. Říkají to starší kamarádi. Jeden bydlí v posledním vchodu a druhý o tři vchody vedle,“ řekl při pohledu na práci kriminalistů dvanáctiletý chlapec. Jeho slova potvrzovali i další lidé: „Občas tady do bytu docházeli lidé, kteří tady nebydleli a z jejich chování se dalo vytušit, že zcela v pořádku nejsou.“

Podezřelí na místě při akci nebyli. Pravděpodobně jsou zadrženi v celách a policie se snaží zajistit všechny důkazy, které podpoří jejich dlouhodobé sledování.