„Rozhodli jsme se takto motivovat ty, kteří by mohli sdělit informace, jež by policisty navedly na stopu pachatele tohoto sexuálně nepřípustného činu,“ uvedl místostarosta města Martin Sliwka.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Policistům se stále nedaří totožnost pedofila, který v Orlové řádil, zjistit. Pomůžou jim případní svědci, kteří dosud mlčeli? S takovým očekáváním byla odměna vypsána.

Policisté zatím mají na základě výpovědí svědků k dispozici přibližný popis pachatele. Mělo by se jednat o mladíka ve věku od patnácti do dvaceti let. „Je štíhlé postavy a vysoký asi 170 centimetrů. Na sobě měl tmavou hladkou bundu do pasu se zipem a kožíškem olemovanou kapucí. Bunda byla bez nápisů nebo znaků a kalhoty byly tmavé barvy. Pachatel měl obuty zimní šněrovací boty a hovořil česky,“ uvedla Soňa Štětínská.

Mladík měl mít údajně na širším opasku v koženém pouzdře lovecký nůž o délce asi třiceti centimetrů, který měl využít jako výhrůžku.
Právě na základě těchto poznatků by se mohli objevit svědci, kteří mladíka někde zahlédli.

„Orlovská radnice žádá občany, kteří by mohli sdělit jakékoli informace k osobě odpovídající popisu, k noži, který měl pachatel u sebe, nebo k samotnému případu, ať volají na bezplatnou policejní linku 158 nebo 596 523 333,“ dodala mluvčí města Nataša Cibulková.