Svědci vloupání zloděje pronásledovali k parkovišti u obchodního střediska Permon v Havířově. Tam byli v té chvíli i policisté. Když slyšeli z protější strany ulice ženský křik: "Policie, chyťte zloděje", spatřili utíkajícího muže, který něco držel v ruce. Jeden z policistů začal podezřelého pronásledovat a jeho kolega nasedl do služebního vozidla a snažil se mu nadjet.

„Policista za mužem běžel asi 700 metrů a vyzval ho, aby se zastavil. Podezřelý nereagoval, ale u domu na Družstevnické ulici ho policista dostihl a znovu ho vyzval, aby si lehl na zem. Později bylo zjištěno, že na Dlouhé třídě je zaparkováno vozidlo zn. Peugeot 406, které má rozbité okno předních dveří a uvnitř chybí věci. Jednatřicetiletý pachatel z auta ukradl přenosný DVD přehrávač v hodnotě dvou tisíc korun. Další tisícikorunu bude stát oprava poškozeného auta,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Muž není v oboru zlodějství žádný nováček. V říjnu loňského roku byl Obvodním soudem v Praze pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnosti k úhrnnému trestu v trvání 5 měsíců.