A hned následuje další případ, v němž hrají hlavní roli lidé z Městské policie v Českém Těšíně.

Karvinský policejní vyšetřovatel vede trestní stíhání dvou strážníků z Českého Těšína za napadení člověka. K případu mělo dojít loni v prosinci a podle verze napadeného muže jej strážníci měli naložit do služebního vozu, odvézt za město a tam jej brutálně zbít teleskopickými obušky.

Podle mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačkové bylo stíhání zahájeno, ovšem ve výpovědích obou stran jsou údajně rozpory. Proto vyšetřovatel celou věc postoupí státnímu zástupci, který má rozhodnout, jak postupovat dál: zda dnes již bývalé strážníky obvinit a postavit před soud, nebo stíhání zastavit.

„Vyšetřovatel shromáždí veškeré podklady, které má k dispozici, výpovědi všech tří aktérů události, včetně kamerových záznamů, jež jsou k dispozici, a vše předá dozorujícímu státnímu zástupci. Jeho rozhodnutí bude směrodatné,“ uvedla Viačková.

Důležitý bude ve sporu také názor lékaře, který musí posoudit, zda zranění, se kterými se údajně napadený muž nechal v inkriminovaný den ošetřit v nemocnici, nejsou staršího data.

„Každopádně v této věci stále probíhají výslechy a šetření,“ dodala Viačková.

Pokud věc dospěje až k soudu, dotyční údajní útočníci tam budou figurovat již jako soukromé osoby, nikoli zaměstnanci městské policie. Zhruba před měsícem totiž byli propuštěni, ovšem z jiného důvodu. Společně s třetím strážníkem a státním policistou z Českého Těšína figurují v případu údajného vydávání padělaných pokutových bloků a neoprávněného inkasování peněz. Tento případ však šetří Inspekce Policie České republiky a Deník o něm jako první informoval již v pondělí.

„Je to shoda náhod, ale skutečně jsou to dva z těch tří mužů, které jsem koncem února propustil a na něž jsem podal trestní oznámení,“ uvedl ředitel Městské policie v Českém Těšíně Petr Chroboczek.

V tomto případě by podle mluvčí Inspekce PČR Martiny Bínové měly být výsledky šetření známy během nejbližších 14 dnů.