První přepadení bylo hlášeno z Rodinné ulice. Pachatel tam zezadu přepadl starší ženu, které vytrhl kabelku. Tu pak odhodil do křoví.

„Pachatel zezadu udeřil pěstí 73letou paní. Po jejím upadnutí na zem jí násilím vytrhnul z ruky kabelku. Žena přišla o osobní věci, peníze, mobilní telefon a doklady. Násilník utekl ve směru na ulici J. Gagarina. Staré paní způsobil otok zadní části hlavy a oděrky na rukou,“ uvedla k prvnímu případu policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ve chvíli, kdy na místo po několika minutách se sirénou přijížděla hlídka městské policie, dostala republiková policie oznámení o přepadení v nedaleké ulici Elišky Krásnohorské.

„O pár minut později udeřil pachatel na ulici E. Krásnohorské zezadu do hlavy 67letou ženu. Na zemi se snažil ženě vytrhnout její kabelku, ale to se mu nepodařilo. Napadená vstala a ještě darebáka kopla do nohy, ten jí kopnul do žeber. Jeho druhá oběť přišla o doklady a platební kartu. Po napadení žena má oděrky na kolenou a kloubech ruky,“ popsala Viačková druhý případ.

Podle popisu, který oběti podaly, se zdálo, že by mohlo jít o jednoho pachatele. Agresivní pachatel při přepadení postupoval vždy stejně. Vyhlédl si ženu s kabelkou, kterou v rychlosti udeřil a okradl o kabelku. Tu na útěku prohledal a odhodil. O tom, že se se ženami při útocích nemazlil, svědčí to, že některé přepadené musely být ošetřeny v nemocnici, přičemž pro dvě přijela záchranka.

Naprosto stejný popis, začaly postupně dávat i další přepadené ženy. Lupič napadl a oloupil další starší ženu na Moskevské ulici, mladou ženu u střediska Terasa a poslední přepadl na Moskevské ulici.

„Na ulici Moskevské si pachatel vytipoval další ženu. Jeho agresivita stoupala. Tentokrát údery pěstí šly na obličej 76leté paní. V její kabelce byly doklady a peníze. Fyzickým útokem seniorka přišla o čtyři zuby. Řádění násilníka v ulicích Havířova však nebylo u konce. Na ulici Tajovského úderem pěstí do obličeje překvapil i 24letou mladou ženu. Po sražení na zem jí z ramene strhnul pouzdro na florbalovou hokejku a utekl. Po pár vteřinách se vrátil a hokejkou ženu praštil přes hlavu a ze zad jí násilně sundal batoh. V batohu žena měla osobní věci svých dětí, peníze, doklady. Pachatelova čtvrtá oběť má bolestivou hlavu, žebra a oděrky na rukou. Kolem sedmé hodiny večerní na Mánesově ulici fyzicky do zátylku hlavy napadl 51letou ženu. I tato přepadená žena přišla o kabelku s peněžní hotovostí a doklady. Přepadená má kontuzi nosu, zhmoždění rtu a odřeniny na nohou. Celková škoda dosáhla 17 tisíc korun,“ doplnila informace policejní mluvčí.

Už po první přepadení začaly hlídky prohledávat okolí a hledaly podezřelého. S každým dalším případem policistů a strážníků v lokalitě přibývalo. Po posledním útoku běžela přepadená žena za pachatelem a u Savely ho začali pronásledovat čtyři mladíci. Ti pachatele dostihli a povalil na zem. Fyzicky zdatný lupič se jim ale vysmekl a podařilo se mu utéct.

Právě jeden z těchto svědků se nakonec přece jen podílel na definitivním dopadení. Když policisté ještě ve večerních hodinách sbírali rozházené věci z uloupených kabelek, přišel za nimi muž, který řekl, že právě viděl podezřelého. Policejní technik a jeden strážník pak pachatele dostihli a zpacifikovali. Muž byl ve stejném oblečení, v jakém loupil a bundu měl od krve zraněných obětí. V poutech byl převezen k výslechu a vsazen do cely. Za loupež mu hrozí až deset let vězení a k tíži mu bude i předchozí odsouzení za majetkový trestný čin.