Ne tak partička z Karviné-Nového Města, jejímž členům alkohol zatemnil mozky natolik, že vytáhli vzduchovku a stříleli z okna do všeho, co se jim zrovna namanulo. Ač měl být podle jejich slov cílem jeden z nedalekých stromů, trefili se opilci do procházejícího muže a ženy. Ti naštěstí vyvázli jen s drobným zraněním. „Mladí muži ve věku 33 a 23 let nabíjeli a stříleli z okna bytu. Kvůli podnapilosti všech aktérů se přesný počet výstřelů nepodařilo zjistit. Během střílení zasáhli procházející ženu do prstů ruky a kolemjdoucího muže do oblasti ramene,“ potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policisté po výslechu mužů – „střelců“ – došli k závěru, že střelba byla zcela náhodná a nebyla mířená na „živé terče“. Proto případ v současnosti řeší pouze jako přečin výtržnictví.

Obyvatelé domu na ulici U Svobodáren, ze kterého ke střelbě došlo, ale tvrdí, že výhrůžky zbraní jsou zde na denním pořádku. „Bydlí tady takový starší pán, který mému příteli pohrozil vzduchovkou. Když jsme to řekli na policii, tak nám pouze odpověděli, že to je ,jen‘ vzduchovka. Zda to byl on, který střílel, nebo někdo jiný, to netuším,“ uvedla mladá obyvatelka domu.