„Ten byl rekordmanem a zároveň posledním řidičem, kterému přístroj na alkohol ukázal pozitivní výsledek na alkohol. Ukazatel se zastavil na hodnotě 3,2 promile alkoholu v dechu,“ informoval o výsledcích kontrol policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Policisté na Karvinsku se od víkendových dní až po úterní ráno na alkohol zaměřili. Vedly je k tomu zkušenosti z minulých let, kdy si řidiči o svátcích nedokázali odepřít panáka lihoviny před jízdou a také fakt, že do ulic vyrazili „sváteční řidiči“.

„Kontroly navázaly na velké množství nehod ve stejném období minulého roku,“ potvrdil Kus. Policejní hlídce se během uplynulých dnů nevyhnulo více než 1100 šoférů, muži zákona při nich hlídali nejen střízlivost řidičů, ale i plnění dalších povinností.

„Během kontrol jsme zjistili 115 dopravních přestupků. Nejčastějším prohřeškem u řidičů byla rychlá jízda. V dalších několika případech řidiči neměli zapnuty bezpečnostní pásy a pokuty byly rozdány také za nevyhovující technický stav vozidla,“ informoval o svátečních statistikách policejní mluvčí.

Na opilé řidiče narazili policisté na Karvinsku o svátcích ve čtyřech případech. „Jeden řidič si poté troufl usednout za volant, i když byl ovlivněn jinou návykovou látkou,“ dodal Jaroslav Kus.

Ani rozsáhlá bezpečnostní akce nedokázala odvrátit poměrně vysoký počet nehod. Z deseti kolizí si hned sedm lidí odneslo drobnější poranění. Jeden víkendový střet si navíc vyžádal krutou daň. Motocyklista z Bohumína, který v neděli na křižovatce ulic Ostravská a ČSA nedal přednost řidičce osobního vozidla, podlehl na místě těžkým zraněním.