Na rozdíl od některých kolegů v jiných městech jsou v pátrání po původci nepořádku důslední. „Jinde strážníci mnohdy jen nahlásí, že narazili na černou skládku. My se snažíme jít hlouběji. To znamená, že opravdu skládku prohledáváme a snažíme se najít nějaké indicie, které by nás přivedly k jejich původci,“ vysvětlil postupy tamních strážníků zástupce Městské policie v Bohumíně Roman Honysz.
Bohumínským strážníkům se přibližně z osmdesáti procent daří pachatele následně opravdu vypátrat. „V takových případech jsme nekompromisní a ten dotyčný si vyslouží od nás pokutu. Samozřejmě si po sobě nepořádek i uklidí,“ prohlásil Honysz.
Týdně řeší strážníci několik případů vzniku černých skládek. „Nejčastěji je nacházíme logicky tam, kde nejsou lidem tolik na očích. To znamená v různých lesních porostech, u odlehlých garáží, a podobně. Za černou skládku ale považujeme i to, když lidé nahážou haraburdí ke kontejnerům, ačkoliv by s tím měli jít do sběrného dvora,“ dodal zástupce šéfa bohumínských strážníků.