V souvislosti s tímto brutálním útokem policie hledala šestadvacetiletého Petra Dudiče z Dětmarovic. Ten byl sice v pátrání kvůli jiné trestné činnosti už od loňského března, nyní byla snaha ho dopadnout mnohem intenzivnější.

Více o případu čtěte v Souvisejících článcích

„Kriminalistům z Havířova se podařilo podezřelého hledaného muže zadržet v pátek večer v Rožnově pod Radhoštěm. Zatčen byl v pokoji jednoho z tamních hotelů. Při zadržení nekladl odpor a policisté nemuseli použít žádných razantnějších donucovacích prostředků. V současné době je v cele, je vyslýchán a bude podán návrh k vzetí do vazby,“ řekla v sobotu dopoledne Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Incident se odehrál v noci na neděli 23. května na rozhraní Šenova, Horních Bludovic a Havířova-Dolních Datyní. Sedmadvacetiletého muže podezřelí uvázali za nohy lanem k autu a vlekli ho několik stovek metrů po cestě. U plotu fotbalového hřiště na Zemědělské ulici v Dolních Datyních ho pak nechali ležet.

Muž byl v té chvíli těžce zraněný. Kůže na zádech, hýždích a stehnech měl sedřenou až na kost. Vlečením po zemi se mu postupně strhávala nejen kůže, ale také svalovina. Po celou dobu přitom byl při vědomí a neuvěřitelně trpěl. Při vědomí byl i v době prvotního ošetřování po příjezdu záchranky. Do umělého spánku byl uveden až v havířovské nemocnici a zůstával v něm i v prvních dnech hospitalizace v ostravské fakultní nemocnici.

Dva podezřelé ve věku 24 a 27 let policisté zadrželi o dva dny později. Třetí se skrýval. Případ byl vyšetřován s podezřením na omezování osobní svobody. Nyní je kvalifikován jako vydírání. Vzhledem ke způsobu provedení, počtu pachatelů a rozsahu zranění by soud mohl vynést trest až u hranice 10 roků.

Podle informací Deníku je právě poslední dopadený z trojice Dudič označován za hlavního strůjce celého incidentu a on měl sedět za volantem automobilu, za kterým byla vláčena oběť. Policie však k případu zatím nedala téměř žádné oficiální informace, aby nenarušila průběh vyšetřování. Od pátečního zákroku v Rožnově se vyšetřovatel snaží porovnávat Dudičovu verzi s výpověďmi jeho kompliců a svědků.