Jak už Deník informoval, incident se odehrál v neděli 23. května na rozhraní Horních Bludovic, Šenova a havířovské městské části Dolní Datyně. Trojice pachatelů tam přivázala sedmadvacetiletého muže za nohu a za automobilem pak vláčela několik stovek metrů po silnici, až mu sedřeli kůži z těla až na kost.

Více informací čtěte v Souvisejících článcích

Dva podezřelí ve věku 24 a 27 let byli dopadeni o dva dny později, třetího, šestadvacetiletého Petra Dudiče, pak havířovští kriminalisté vystopovali a zadrželi v hotelovém pokoji v Rožnově pod Radhoštěm. Právě Dudič je označován za hlavního iniciátora. Všichni tři jsou ve vazbě.
Případ byl vyšetřován s podezřením na omezování osobní svobody. Nyní je kvalifikován jako vydírání. Vzhledem ke způsobu provedení, počtu pachatelů a rozsahu zranění by soud mohl vynést trest až u hranice 10 roků. Vyšetřovatelé však po získání výpovědi posledního zadrženého zvažují, zda by se případ neměl překvalifikovat na některý jiný trestný čin, případně jeho stupeň podle přísnosti postihu.

Zatímco trojice pachatelů čeká na soud, jejich oběť se musí vyrovnávat s celoživotním postižením. Při vlečení po polní a následně i asfaltové silnici se muži postupně sedřela kůže na zádech, hýždích a stehnu. Přišel také o část svaloviny. Posádka záchranky muže při vědomí odvezla do havířovské nemocnice, kde byl uveden do umělého spánku. Po zastavení krvácení byl transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„Pacient už je při vědomí. Po stabilizaci byl přeložen na standardní oddělení Traumatologického centra. Z pohledu rozsahu zranění a léčby je tento případ výjimečný. Já osobně takový nepamatuji. V každém případě je naše nemocnice schopna pacientovi poskytnou všechnu potřebnou péči,“ řekl ve středu dopoledne mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.