Informace na toto téma zatím karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková nepotvrdila, ani nevyvrátila. „Zatím jsou hotovy pouze testy na alkohol. Ty na drogy trvají déle a jejich výsledky zatím neznáme,“ uvedla Zlatuše Viačková.

Původní článek o tragédii čtěte ZDE.

Při středeční nehodě, kdy řidič zelené Škody Felicia zcela nesmyslně vjel protijedoucímu řidiči Mazdy přímo do protisměru, tak mohlo být oficiální příčinou ledacos. Napovědět mohou zmíněné testy a další vyšetřování.

Faktem podle policejní mluvčí ovšem je, že problém zdrogovaných řidičů na Karvinsku v porovnání s minulým rokem opět nabral na síle. „Je to celkovým vývojem. Dříve jsme naráželi především na alkohol za volantem, teď se stále častěji objevují i tvrdší drogy. V porovnání s minulým rokem těch případů opět přibylo,“ řekla Zlatuše Viačková.

Příkladem může být případ z posledního březnového dne. Ulicemi Karviné se v tu dobu řítil třiadvacetiletý řidič Škody Octavie. Ten si před jízdou dopřál drogového dýchánku. „Zkouška na návykové látky byla pozitivní na Amphetaminy, Extázi, Speed a Methamphetaminy,“ informovala tehdy policejní mluvčí.

Nikdo z nás by určitě nechtěl potkat v protisměru zdrogovaného řidiče. Jak se takové události dá ale zabránit? „Dělají se kontroly specializované na zjištění drog. Nejčastěji testy odhalí marihuanu nebo pervitin. Testy se dělají také na základě podezření, které policisté během silniční kontroly nabudou,“ potvrdila Viačková.

V případě podezření mají policisté potřebnou techniku k dispozici. „Mají přístroj, který už na místě může odhalit přítomnost drogy u řidiče. O jakou drogu šlo, pak jsme schopni zjistit z dalších testů,“ dodala Viačková.