Červenka v březnu předloňského roku málem připravil o život svou o tři roky starší přítelkyni. Surově ji napadl jen proto, že mu dle jeho mínění dostatečně rychle neotevřela vstupní dveře bytu. Nejprve ji bil pěstmi, poté se chopil nože, který ženě ležící bezvládně na podlaze vrazil do zad. Způsobil jí velmi závažná zranění. Mimo jiné ztratila tři a půl litru krve. Přežila jen díky souhře náhod a vysoce kvalifikované lékařské pomoci, kterou nakonec přivolal sám Červenka.

Krajský soud v Ostravě mu vloni v listopadu uložil výjimečný trest 22 a půl roku vězení. Červenka byl totiž souzen jako zvlášť nebezpečný recidivista. V roce 1998 téměř zabil jiného člověka – svou tehdejší havířovskou družku, za což dostal dvanáct půl roku žaláře. Červenka byl z vězení podmíněně propuštěn 30. ledna předloňského roku, a to na zkušební dobu pěti let. O několik týdnů později napadl svou novou družku.

Červenka se proti výjimečnému verdiktu odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, kde se dožadoval mírnějšího trestu. A senát mu vyhověl. „Krajský soud dostatečně nezohlednil ve prospěch obžalovaného tu skutečnost, že se sám podílel na záchraně života poškozené. Přivolal záchrannou službu a počkal, až přijela,“ vysvětlil mluvčí olomouckého vrchního soudu Petr Angyalossy s tím, že dvacetiletý trest je podle názoru odvolacího soudu dostačující. Červenka si však bude muset odpykat i dalších dva půl roku, což je zbytek trestu za předchozí pokus o vraždu.

Červenka je známý i svým sebevražedným pokusem. Po svém zadržení se chtěl zabít v budově Okresního soudu v Ostravě, jenž rozhodoval o uvalení vazby. Červenka se uvnitř objektu snažil skočit ze šestého patra. V tom mu ale eskorta zabránila.