„Návrh šel na státní zastupitelství do Ostravy zhruba před deseti dny. Ukončili jsme šetření s návrhem na obžalobu z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a pro padělání a pozměňování úřední listiny,“ prozradila Deníku mluvčí Inspekce MV ČR Martina Lídlová.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Čtveřice mužů zákona se spolčila a vymyslela způsob, jak vydávat řidičům za pokuty falešné bloky, a moci si tak ponechat vybrané peníze. Na nesrovnalosti se přišlo při interní kontrole.

„Měli jsme signály o možném zneužívání pravomoci veřejného činitele u tří strážníků,“ uvedl šéf Městské policie v Českém Těšíně Petr Chroboczek.

Obvinění však dosud nepadlo. Státní ostravské okresní zastupitelství případ teprve prověřuje.

„Státní zástupce se s případem dosud detailně neseznámil. Je také možné, že jej předá státnímu zastupitelství do místa, kde se skutek stal. V tom případě by věc šetřila Karviná. Více budeme vědět tak za deset dní,“ uvedla mluvčí Okresního státního zastupitelství v Ostravě Barbora Zajícová.

Muži nařčení z nelegálního jednání krátce po provalení případu řady městské policie opustili. „Nebyli jsme vyhozeni, ale sami jsme podali výpověď,“ napsal jeden z trojice bývalých strážníků na redakční e-mail.