Již dlouho se spekulovalo o tom, zda řidič, který před dvěma týdny při přejetí do protisměru smetl Mazdu3, nebyl pod vlivem drog. Policejní vyšetřovatelé tuto teorii nyní potvrdili.

Řidič Škody Felicia, který nehodu zavinil, měl pozitivní test na drogy. „Rozbory prokázaly přítomnost marihuany u řidiče,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Právě přítomnost drogy v těle šoféra mohla mít na svědomí jeho nevysvětlitelné chování na silnici. Manévr, kdy poblíž Dolu ČSA v Karviné předjížděl přes dvojitou plnou čáru, byl nanejvýš riskantní.

Zda si „trávu“ zakouřili i další pasažéři, zůstane zřejmě nezodpovězenou otázkou. Policisty totiž zajímalo pouze to, zda jel pod vlivem drog řidič. Za svou chybu zaplatil jak on, tak jeden z jeho spolujezdců životem. Další dva pasažéři felicie a řidič mazdy byli po nehodě ve velmi vážném stavu.

Móda zdrogovaných řidičů začíná pomalu střídat období opilých šoférů. Přednášet by o tom mohl třiadvacetiletý řidič Škody Octavia, který si v poslední březnový den tohoto roku udělal před jízdou drogový dýchánek. Zadržený řidič, který se proháněl ulicemi Karviné, měl tehdy pozitivní zkoušku na amphetaminy, extázi, speed a methamphetaminy.

Policisté potvrzují, že se s zdrogovanými řidiči na Karvinsku setkávají častěji než v minulých letech, což by slušné šoféry mělo nabádat k ještě větší ostražitosti. Ani sebelepší ostražitost ovšem za určitých okolností nepomůže.