Ačkoliv samotná ulice nenabízí mnoho místa k řádnému zaparkování, strážníci odkazují, že jen několik desítek metrů daleko je řidičům k dispozici parkoviště u univerzity, či u nemocnice.

„Je to jen o tom, aby se lidé naučili parkovat tam, kde se má. To i za tu cenu, že budou muset ujít o několik desítek kroků navíc,“ řekl šéf karvinských strážníků Petr Bičej.

Strážci zákona již přestali tiše tolerovat parkování přímo u přilehlých obchodů a dalších zařízení, které nutí ostatní řidiče krkolomně kličkovat. Na řadu tak přicházejí botičky. „Reagujeme tím na řadu stížností od lidí, kterým vadilo, že si řidiči stojí, kde chtějí. Výjimkou nebyli ani dělníci, kteří rekonstruovali dům Družba, a auta měla zaparkována tam, kde se jim zrovna zlíbilo. Povolení k tomu přitom neměli,“ podotkl Bičej.

Úzká silnice není podle něj přizpůsobena k tomu, aby se na ni parkovalo. Přesto, při jejím průjezdu je takřka pravidlem, že se řidič nutnosti kličkovat mezi přistavenými auty nevyhne. „Hrozí omezování bezpečnosti a plynulosti provozu,“ varuje šéf strážníků. Proto už v několika případech museli muži v uniformách rozdat pokuty. „Není náš záměr za každou cenu rozdávat mastné pokuty. Spíše se snažíme působit preventivně a pokuty za špatné stání jsou spíše na spodní hranici,“ shrnul Bičej.

Dalším problémem Fryštátské ulice, na který se v minulosti poukazovalo, byla rychlá jízda řidičů místem projíždějících. Ve spojení s kostkami, které zde byly položeny, to pro místní znamenalo obtěžující hluk. Strážníci vybaveni značkami, které upozorňují na měřené úseky, se tu proto začali objevovat čím dál častěji. „Značky tu občas necháváme i v naší nepřítomnosti, což mnohé donutí sundat nohu z plynu,“ dodal první muž Městské policie v Karviné.