Dvacetiletý Polák měl od půlky srpna na svědomí hned desítku loupežných přepadení na Karvinsku. Své řádění započal na jedné ulici v Českém Těšíně, kde si vyhlédl devětačtyřice­tiletou ženu a snažil se ji okrást o kabelku. Napadená se ovšem bránila tak urputně, že to mladý cizinec po chvíli vzdal a utekl bez kořisti.

Když zjistil, že mu pšenka u dam s kabelkami nepokvete, zkusil se přeorientovat ne větší ryby. Jeho první loupeže ovšem končily bez úspěchu. Jako v případě, kdy v jedné českotěšínské herně hrál na hracím automatu a k tomu si objednal pivo. Bez varování ženu udeřil sklenicí a chtěl peníze. Servírka ale začala křičet, a tak lupič z místa utekl. Na další loupeže už se násilník připravil pečlivěji. „Vyzbrojil se nožem a využil momentu překvapení. Takhle vyloupil několik barů a heren hlavně na Českotěšínsku, ale i v okolí. Loupil i v Havířově, či Karviné,“ uvedl vyšetřující komisař Dalibor Křístek.

Celkově si cizinec sérií loupeží přišel na 35 tisíc korun. Klec nad ním sklapla 9. září, kdy byl zadržen v jedné z heren v Třinci, kde se vyzbrojen nožem chystal opět loupit. Polákovi hrozí až desetileté vězení, vyšetřován bude v Česku.