Hlídka městské policie si v ulici Na Nábřeží všimla muže, který vrávoravou chůzí přišel k autu, nasedl do něj a rozjel se. „Řidič přejížděl z jednoho pruhu do druhého, kdy se jej hlídka MP pokoušela pomocí světelných a zvukových znamení zastavit. Řidič vozidla však na nic nereagoval a pokračoval ve své jízdě.

Na pomoc byla přivolána další autohlídka. V ulici Na Záguří řidič vozidlo zastavil a když ho chtěl strážník zkontrolovat, řidič autem na strážníka najel tak, že byl nucen uskočit, aby nedošlo ke střetu. Poté začal dotyčný opět ujíždět směrem na Žermanice, Lučina a Pazderná. Nereagoval na světelná ani zvuková znamení našeho služebního vozidla,“ popsal situaci šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Dispečer městské policie informoval republikovou policii, která na místo vyslala autohlídku z Nošovic. Opilý řidič mezitím dojel do Pazderné, kde zastavil u kraje vozovky. Strážníci se pokoušeli opět provést kontrolu osoby, kdy se řidič zase razantně rozjel, a oba strážníci museli uskočit.

„Dotyčný pokračoval ve své jízdě, kdy mezi obcemi Pazderná a Dobrá nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a havaroval do příkopu. Poté se dal na útěk do přilehlého lesa. Všichni zúčastnění strážníci začali prohledávat les, kdy po chvíli se jim podařilo dotyčného najít. Jednalo se o jednadvacetiletého H. M. Na dotaz, proč před hlídkou ujížděl, odpověděl, že má vypito a je v podmínce. Dechová zkouška u něj prokázala 1,44 promile. Na místě si ho převzali k dalšímu vyšetřování republikoví policisté,“ doplnil Muras.