Těm se prozatím nepodařilo ani v jednom případě shromáždit dostatek důkazů pro to, aby mohli prstem ukázat na konkrétního viníka. Mužům v uniformě nepomohlo ani to, že se všechna vloupání odehrála za dne a že v okolí spořitelen bylo mnoho potenciálních svědků. K vyřešení nepřispěly ani záběry kamer, které zveřejnil na svých stránkách Deník.

„Na výzvy, které proběhly v tisku a televizi v souvislosti se srpnovým přepadením v Karviné-Fryštátě, se nám ozval pouze jeden občan. Jeho svědectví ale k dořešení případu nepřispělo,“ prohlásil mluvčí karvinské policie Jaroslav Kus.

Nejasno je také v případě pobočky spořitelny v Karviné-Hranicích, která byla vyloupena v červenci. Zde vystrašil pracovnici překážky neznámý muž namířenou pistolí a z místa si odnesl desetitisíce korun. Zatím nepomohlo ani to, že do pobočky peněžního ústavu jde vidět z venku a že se tou dobou v okolí nacházeli desítky lidí.

Ani dubnový případ z Petřvaldu se dosud nezařadil do kategorie objasněných. Chvíli to přitom vypadalo, že lupič bude počítat poslední dny, než půjde za katr. Ve vazbě totiž více než měsíc pobyl Ján Dudáš z Rychvaldu. Devětatřicetiletého horníka policisté zatkli koncem dubna, pak se ovšem nepodařilo prokázat, že má s loupeží něco společného.

„Možná se na první pohled podobá člověku, kterého zachytila kamera ve spořitelně, ale je mu jen podobný díky tomu, že v hospodě, kde si jej všiml nějaký policista, měl na hlavě kšiltovku a nosí plnovous,“ řekla před časem manželka obviněného Anna.

Po 36 dnech byl podezřelý muž z vazby propuštěn. „Pominuly důvody vazebního stíhání. Nadále je však proti němu vedeno stíhán na svobodě,“ naznačil Kus, že policie definitivě Dudáše nevyloučila z okruhu možných pachatelů.