V obou případech dostali muži v depresi díky pohotovosti svědků a pomoci strážníků další šanci do života. V prvním případě vytočil volající anonym tísňovou linku městské policie ve chvíli, kdy si všiml muže sedícího v parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě v kritické chvíli. Dotyčný nešťastník si totiž právě podřezal žíly.

„O situaci byla okamžitě vyrozuměna záchranka, která na místo vyrazila současně s hlídkou strážníků,“ uvedl ředitel městské policie v Karviné Petr Bičej.

Strážníci byli na místě první, a tak poskytli zraněnému první pomoc. Sedmatřicetiletý muž z Frýdku-Místku svého činu zřejmě litoval. Poté, co si žíly podřezal, totiž sám požádal kolemjdoucí, aby mu zavolali někoho na pomoc.

Jinou formu skoncování se životem zvolil muž v Karviné-Mizerově ve Studentské ulici. Dotyčný stál na jednom z domů a na okolí halekal, že se chystá skočit dolů. Ani on zřejmě své rozhodnutí nemyslel až tak vážně, jelikož trpělivě počkal, až na místo přijedou přivolaní strážníci.

„Hlídka prověřila dům, ve kterém se měl sebevrah nacházet, ale bez úspěchu. Nenalezla jej. Teprve prohlídka domu sousedního odhalila u otevřeného okna v nejvyšším patře osmatřicetiletého muže, který dění v okolí sledoval,“ upřesnil šéf strážníků.

Konec zábavy nastal vlastním zabitím vyhrožujícímu muži ve chvíli, kdy se ho hlídka městské policie ujala. „Strážníci jej zajistili a poté předali přivolanému lékaři,“ dodal Bičej. Dalším šetřením chování „sebevraha se bude zabývat policie.