Hned čtveřice přistižených šoférů si o těchto víkendových dnech před jízdou „přihnula“. A to pořádně. Dvě promile alkoholu nafoukal sedmatřicetiletý řidič Peugeotu Boxer, kterého policisté zastavili v noci z pátku na sobotu v Havířově v ulici U Skleníku.

Byl však jen prvním z řady. O pár hodin později, ještě za rozbřesku, si to v Karviné-Novém Městě zase svištěl ulicemi jednadvacetiletý řidič Škody Fabie. I on měl vypito.„Hlídka policistů mu při dechové zkoušce naměřila jednu promili alkoholu,“ objasnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Oba řidiči s policisty alespoň spolupracovali, to už se ovšem nedá říct o devatenáctiletém mladíkovi, který si k opilosti za volantem přidělal i na další problémy. „Mladý muž projížděl ulicí Závodní v Karviné, a když dostal pokyn k zastavení, nedbal na něj a začal policistům ujíždět. V ulici Jánského, u garáží, se auto snažil zaparkovat a z místa se snažil utéct. Policisty byl ovšem po pár metrech dostižen,“ popsala dění policejní mluvčí.

Čerstvý držitel řidičáku si tak chtě nechtě musel vyzkoušet fouknout do přístroje, který pak byl nekompromisní. I jemu ukázal přes 1,3 promile alkoholu v dechu.

Rekordmanem a hazardérem tohoto víkendu je ovšem osmatřicetiletý cizinec, který byl lapen v Havířově-Dolní Suché. Ve chvíli, kdy řídil vůz Fiat Brava měl totiž dotyčný více než dvě promile alkoholu v dechu. Muž spolupracovat a dal souhlas s odběrem krve. Všichni provinilci budou čelit trestnímu stíhání z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

S řidiči, kteří neměli za volantem co dělat, měli starosti také havířovští strážníci. „V sobotu po 13. hodině si naše autohlídka všimla na ulici Přátelství vozidla, které řídil muž, o kterém strážníci věděli z dřívějška, že by řídit neměl. Muž se sice snažil ujíždět, ale po chvíli zastavil a strážníci si ověřili, že jde skutečně o B. M. z Ostravy, který má vysloven zákaz řízení. Na místě si ho převzali kolegové z republikové policie. Jen o několik desítek minut později nám bylo hlášeno havarované vozidlo v ulici Na Kopci. Strážníci tam zastihli podnapilého V. A. z Běloruska, který se však k řízení nepřiznával. Také on byl s odkazem na svědky, kteří ho viděli řídit, předán republikové policii,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras. (bb)