Trojlístek byl poměrně aktivní a působil po celém regionu. Skládal se ze dvou žen ve věku 31 a 22 let a třiatřicetiletého muže. Kradli hodnotné věci, které se obratem dobře prodávají pod rukou.

„Všichni tři stíháni pro krádeže, porušování domovní svobody a krádeže vloupáním. Za vinu je jim mimo jiné kladeno, že počátkem července vnikli do budovy Střední školy řemesel a služeb v Havířově-Šumbarku. Z kanceláře odcizili notebook. V krádežích hned pokračovali, když na Okružní ulici vnikli do přízemního bytu, kde odcizili další notebook. Do dalšího bytu vnikli následující den. Tentokrát na ulici SNP. S sebou si odnesli domácí kino a parfém,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jak se ukázalo, nejaktivnější z trojice je nejmladší žena. „Slečna na začátku října v prodejnách Tesco, konkrétně v Karviné a Českém Těšíně, vzala několik láhví alkoholu a přes poklady prošla bez zaplacení. V polovině měsíce října ve Frýdku Místku v prodejně elektro využila velkého počtu zákazníků a nestřeženém okamžiku odcizila LCD televizor. Ještě týž den v odpoledních hodinách stejný scénář zopakovala v jedné karvinské prodejně elektro,“ dodala Viačková.

Následující den pachatelka odjela do Havířova a pokusila se znovu odcizit televizor. Při krádeži však byla přistižena a při útěku z prodejny televizor upustila. Její zlodějské putování skončilo v Ostravě, kde v jedné sportovní prodejně odcizila dvě bundy v hodnotě 6 tisíc korun.

Celková škoda odcizených věcí byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun. Slečna byla zadržena a umístěna do cely předběžného zadržení. Policisté žádají o její vzetí do vazby. U dvou kompliců je známo, o koho se jedná a je jen otázkou času, kdy budou zadrženi.