Několik odborníků se vyjadřovalo především k tomu, zda se jednalo o technickou závadu nebo za neštěstí nese zodpovědnost řidič, případně jiná osoba. Vše nasvědčuje tomu, že za viníka bude označen jednapadesátiletý řidič staré liazky. V těchto dnech se připravuje znění obžaloby, která bude předána soudu.

Jak Deník informoval bezprostředně po nehodě, neštěstí se stalo v odpoledních hodinách. Dvě zadní pneumatiky, spojené k sobě šrouby, se utrhly ze zadního náboje nákladního automobilu. Ten právě projížděl po ulici 17. listopadu kolem autobusových zastávek a malých prodejen občerstvení. V době nehody, krátce po 14. hodině, se v místě pohybovalo několik desítek lidí a neštěstí tak mohlo mít mnohem tragičtější následky.

Pneumatiky ve své rotaci vylétly do vzduchu a dopadly zezadu na nic netušící chodkyni. Těžce zraněné ženě se snažila pomoci posádka záchranné služby. Zranění však byla neslučitelná se životem a oživovací pokusy musely být ukončeny.

Řidič nákladního automobilu Deníku na místě potvrdil, že si nedokáže vysvětlit, proč se dvojmontáž z nápravy uvolnila: „Vůbec nevím, jak se to mohlo stát. Auto bylo prázdné, na korbě nebyl žádný náklad. Při jízdě jsem cítil nějaké podezřelé vlnění a pak se to utrhlo. Nedalo se vůbec nic dělat. Nevím, kde se poděly šrouby. Ráno jsem auto kontroloval a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl být nějaký problém.“

Nákladní auto bylo z místa nehody odtaženo k důkladné technické prohlídce. "Ještě téhož dne bylo vozidlo po prohlídce znalcem vráceno majiteli. Bezprostředně po nehodě bylo u řidiče dechovou zkouškou vyloučeno, že by řídil pod vlivem alkoholu," doplnila informace policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Koncem listopadu má vyšetřovatel jasno. „Na základě znaleckých posudků dospěl k závěru, že řidič si nesplnil svou povinnost, kdy měl před jízdou zkontrolovat vozidlo, zda je v dobrém technickém stavu. Podle znalců nebyly šrouby na kole dostatečně dotaženy. Postupně se uvolnily a zbylé se pak za jízdy ustřihly, čímž došlo k uvolnění dvojmontáže. Řidiči proto bude sděleno obvinění z usmrcení z nedbalosti, za které mu hrozí od jednoho do šesti let vezení,“ řekl k závěru vyšetřování policejní mluvčí Jaroslav Kus.