Na mrtvá štěňata upozornil polici muž, který je našel v příkopu vedle silnice vedoucí z Havířova do Orlové. „Muž nám v pátek večer na linku 158 nahlásil nález několika pytlů od granulí, ve kterých měla být zabalená mrtvá štěňata. Policisté zjistili, že se jedná o sedm štěňat. Ke konzultaci si přizvali veterinářku, která po ohledání potvrdila, že jde o asi pěti až šesti měsíční štěňata, která byla z jednoho vrhu, dobře živená a také to, že nezemřela násilnou smrtí,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Co bylo příčinou úmrtí štěňat, se zřejmě už zjistit nepodaří. „Mrtvá byla maximálně jeden den. Já jsem policii navrhovala, že alespoň jedno štěně vezmu k nám, aby se u něj provedla pitva. Policisté však nechtěli. Podle mě je pravděpodobně někdo uspal aplikací nějaké látky, která je rychle usmrtila. Štěňata byla jinak v pořádku, nenesla žádné stopy násilí nebo špatného zacházení. Jednalo o zhruba půlroční štěňata křížence staforda o hmotnosti kolem 20 až 25 kilogramů,“ popsala veterinářka Tamara Lysková.

O to horší případ se stal v sobotu večer v centru města. Lidé volali na městskou policii, kde nahlásili, že v Gorkého ulici někdo vyhodil z okna psa. Původně se lidé domnívali, že psa vyhodil jeho majitel. Později se ukázalo, že to byla jeho přítelkyně. Co ji k tomu vedlo, není známo.

„Hlídka na místě ověřila, že z okna skutečně někdo psa vyhodil, ale syn majitele už s ním odjel na veterinu k ošetření. Případ byl pak předán s podezřením na týrání předán republikové policii,“ potvrdil šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

„Beny měl velké štěstí, že pád na zem přežil a utrpěl jen taková zranění, ze kterých by se měl dostat. Při pádu si poranil nohu, která se mu vykloubila. Další má pohmožděnou. Máme podezření na vnitřní poranění plic a zjistili jsme také tekutinu v břišní dutině. Psa máme pod kontrolou a kvůli poraněným plícím je v kyslíkovém boxu,“ vysvětlil veterinář Jan Falhar.

Případ policisté vyšetřují jako trestný čin týrání zvířat. „Podezřelou je osmačtyřicetiletá žena, která boloňského psíka měla vyhodit z okna ve druhém patře,“ řekla mluvčí Viačková.

Pokud by někdo měl informace, které by pomohly odhalit majitele mrtvých psů, může se obrátit na havířovské policisty, nebo je informovat přes linku 158.