Posádka Fordu Mondeo neměla čisté úmysly od samého rána. Kolem deváté hodiny přijela k prodejně Husqvarna v Havířově. Jeden z mužů vyskočil z auta, přivázal za madlo dveří prodejny lano, jehož druhý konec byl na tažném zařízení. Když se rozjeli, lano prasklo a lupiči odjeli s nepořízenou.

Zajímavostí je, že v době, kdy se zloději pokusili vytrhnout dveře, byla uvnitř prodavačka a rychlou akci nevěřícně sledovala. Policisté proto dostali popis pachatelů i vozidla, které mělo polskou registrační značku. Deník získal svědectví, že posádka z Havířova odjela do sousedního Šenova, kde měla v úmyslu provést další pokus, ale pak odjela do Orlové.

Právě tam se kolem desáté hodiny posádka pokusila oloupit prodavačku v trafice. „Loupežné přepadení se odehrálo v Orlové, poblíž restaurace Horník. Muž, který si obličej kryl kapucí černé mikiny, namířil na ženu pistoli a žádal peníze. Prodavačka však spustila hlasitý alarm a pachatel utekl k autu a odjel,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Také tato prodavačka poskytla policistům popis pachatele a vozidla. To později pomohlo v dopadení jednoho z podezřelých.

„Popis osob a vozidla dostaly všechny policejní hlídky v regionu. V odpoledních hodinách si hlídka dopravní policie při své kontrolní činnosti všimla podezřelého vozidla u garáží poblíž výpadovky na Český Těšín. Na místě zadržela jednoho muže, který se před policisty choval velmi podezřele a odmítal prokázat svou totožnost. Policisté muže předali kolegům a zajistili i vozidlo. Třiadvacetiletý muž při výslechu přiznal, že byl jak u prodejny v Havířově, kde se chtěli zmocnit sekačky, tak i u přepadení trafiky. Také se přiznal, že v Polsku natankoval u čerpací stanice a ujel bez zaplacení. Vyšetřovatel ho obvinil z loupeže. Vyšetřování však dále pokračuje,“ dodala Viačková.

Policisté se snaží zjistit, kolik případů má zadržený muž na svědomí. Je možné, že se podaří odhalit dosud neobjasněné případy. Zkoumáním prochází také zajištěno vozidlo.

Současně policisté pátrají po druhém muži, kterého popsali svědci. Je ve věku mezi 25 a 30 roky, zhruba 180 cm vysoké a štíhlé postavy a má krátké vlasy. Při přepadení hovořil česky bez přízvuku. Vzhledem k tvrzení přepadení prodavačky může být ozbrojen. Přihlásit se mohou i svědci, kteří si pohybu podezřelého mondea a jeho posádky v minulých dnech všimli.