K vraždě došlo 25. září 2009 dopoledne. Po roce a půl jsou kriminalisté stále bez stopy, která by je přivedla k vrahovi mladé maminky z Českého Těšína. Pachatele nemají ani přesto, že ho měli vidět svědci přímo u bytu, zachytily ho i bezpečnostní kamery na nádraží a v odpadkovém koši se našel zkrvavený nůž.

Vše o případu čtěte v Souvisejících článcích

Zatímco teď policisté prosí o pomoc veřejnost, zprvu se o informace s veřejností dělit nechtěli a dali tím prostor pro fámy, které se malým městem šířily. Deník už dříve v článku Mordparta marně hledá vraha, na svědky zapomněla práci vyšetřovacího týmu kritizoval, když zapíral nález vražedného nože, ale ve svém televizním pořadu Na stopě ho policisté exkluzivně ukázali. Stejně tak zdrželi pod pokličkou další informace. Nyní, když jim v Těšíně roste pomníček neobjasněné vraždy, se stále snaží obhajovat, že o některých věcech informovat nemohli.

Vrah si přitom počínal velmi brutálně. Sedmadvacetiletou ženu ubodal v bytě před její tehdy dvou a půlletou dcerou. Průběh činu odpovídá tomu, že vrah oběť znal a u domu na ni čekal. Po činu rychle zmizel. Vyloučeno není, že si vyřizoval si svůj spor nebo si ho někdo k vraždě najal.

V každém případě, vrah je dosud na svobodě. Policisté důsledně zmapovali pohyb ženy s dětmi a přesně zmapovali cestu vraha z místa činu k vlakovému nádraží. Je také možné, že ho pomocí kamer vysledovali i po vystoupení z vlaku na jiné stanici. Přestože hovoří o tom, že by mohlo jít jen o svědka, pravděpodobnost, že je to právě vrah, je velmi vysoká.

Mladá maminka ráno odvedla starší dítě do školky, s mladším se pak kolem deváté hodiny vrátila do bytu. Zde ji kolem půl desáté přepadl vrah, který se dovnitř dostal bez viditelného násilí. Zaútočil na ni nožem a způsobil jí větší množství bodných a řezných zranění na celém těle.

„Poté utekl z domu. Viděli jej svědci, které na chodbu přilákal hluk vycházející z bytu. Mělo by se jednat o muže nejméně 185 centimetrů vysokého a štíhlého,“ řekl Michálek. Policisté našli i vražedný nástroj, který pachatel odhodil do koše. Kriminalisté na něm mimo jiné zajistili krevní stopy. Analýza DNA ukázala, že patří oběti.

Během vyšetřování policisté vyslechli velké množství osob. Zkoumali také kamerové záběry z různých míst. Postupně identifikovali většinu lidí, které vyloučili z okruhu podezřelých. Nyní se rozhodli zveřejnit videozáznam, na kterém je zachycen neznámý muž.

„V den vraždy si v 9.45 hodin kupoval jízdenku na vlak do stanice Ostrava-Stodolní. Jde o mladíka tmavé pleti ve věku kolem pětadvaceti let, štíhlé postavy, který měl na sobě rifle a sportovní bundu s bílými pruhy. Na nohou měl obuté takzvané koně,“ dodal Michálek s tím, že lidé, kteří muže poznali, mohou volat na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 721 323, kde je i záznamník.

Libor Běčák
Jaroslav Perdoch