Matka si vyšla se svým rok a půl starým synem na procházku. V městské části Podlesí však náhle kočárek opustila a utekla do lesoparku. „Já jsem viděl, jak kolem mě procházela. Vypadala normálně. Pak jsem uviděl, jak odbíhá do lesa i se svým psem. Kočárek tam na silnici stál asi půl hodiny, a to už mi přišlo divné. Zavolal jsem proto městskou policii,“ popsal událost mladý muž.

Strážníci na místo přivezli svou kolegyni, která se o dítě začala starat, zatímco hlídka prohledávala les, zda tam matku nenajde. Postupně rozlehlý lesopark začali prohledávat další strážníci. Pátrání ovšem bylo bezvýsledné.

Rozuzlení případu ale pomáhat náhody. Ve svém volnu totiž okolo procházela sociální pracovnice havířovského magistrátu. Ta začala pomáhat ve zjišťování matky a současně i vyjednávala možnost ubytování dítěte v zařízení Čtyřlístek, které se na malé děti v nouzi specializuje.

Další náhoda byla ještě příznivější. Do lesoparku šla venčit psa také babička dítěte. „Co se stalo. Já jsem babička Honzíka,“ ptala se udiveně, když zjistila, že veškeré dění se točí právě kolem jejího malého vnuka.

Žena potvrdila, že její dcera prochází složitým životním obdobím a patrně jej psychicky nezvládá. Dceři se dovolala na mobil a přesvědčila ji, aby se k Honzíkovi vrátila. Maminka byla jen nedaleko a za chvíli skutečně přišla. Psychické rozrušení na ní bylo zřetelné. Sociální pracovnice ponechaly po dohodě dítě babičce, která žije s dcerou a Honzíkem ve společné domácnosti. Situaci v rodině však budou dále prověřovat, aby se dítě nedostalo do dalšího ohrožení.