Policisté se však za nos tahat nenechali. „Hlídka policistů speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství zastavila po druhé hodině ranní v Havířově-Šumbarku osobní vozidlo. Řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Muž policistům sdělil, že doklady nemá u sebe. Nadiktoval jim proto své údaje a předložil občanský průkaz. Policisté muže posléze vyzvali k dechové zkoušce, jejíž výsledek byl negativní. Řidič se ale choval celou dobu nervózně. Policisté ho proto vyzvali i k podrobení se testu na přítomnost návykových látek. Výsledek užití drog potvrdil,“ informovala krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podezřelý muž byl převezen na policejní okrsek. „Při důkladném prověřování policisté přišli na další zajímavé skutečnosti. I přes důkladnou kontrolu osobních údajů na místě zastavení nebylo možné zjistit, že se muž vydává za někoho jiného. Vše takzvaně sedělo. A jak by ne, vydával se totiž za bratra. Důvodem bylo zřejmě to, že se chtěl vyhnout trestnímu stíhání, protože má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. A protože v době zákazu neřídil poprvé, byl v hledáčku policistů, kteří pátrali po jeho pobytu,“ dodala mluvčí.

Veškeré problémy mladého muže dovršila osobní prohlídka, při které byl nalezen sáček s krystalickou látkou. Ta bude podrobena rozboru, ale předpokládá se, že jde o drogu. Zabaven byl samozřejmě i občanský průkaz bratra. Případ si převzali havířovští policisté, kteří muže obvinili z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a podezřelý je také z přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.