Policisté pachatele zadrželi pár hodin poté, co dostali oznámení o nálezu mrtvého. Kromě kriminalistů vyjeli na místo také policisté speciální pořádkové jednotky a také psovod se služebním psem.

„Policisté měli důvodné podezření, že se pachatel nachází v blízkém okolí. Po půl hodině zadrželi muže, jenž měl u sebe předmět, který nasvědčoval, že jím mohl být spáchaný prověřovaný zločin,“ uvedla mluvčí krajské policie Daniela Vlčková.

V průběhu prošetřování policisté zjistili, že se podezřelý pětačtyřicetiletý muž v blízkosti vlakového nádraží v Karviné dostal do konfliktu s poškozeným jednašedesátiletý mužem. „Při něm podezřelý způsobil poškozenému zranění, v důsledku kterého jednašedesátiletý muž zemřel,“ informovala policejní mluvčí.

Ve středu policisté muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Současně podali návrh na vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl. „Za výše uvedený zločin hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od osmi do šestnácti let,“ dodala Vlčková.

O případu Deník informoval v článku U nádraží ležela mrtvola, opodál chytli podezřelého