Loupeže se staly v rozmezí pěti minut. Asi třicetiletý pachatel přišel za pět minut půl osmé do provozovny Country club ve středisku Orion, kde v té chvíli bylo 7 hostů. Na obsluhu namířil stříbrnou pistoli nebo revolver a žádal peníze. Výsledek přepadení si zřejmě představoval jinak, protože se zmocnil jen 80 korun. Neúspěch ho však nezlomil. Při útěku totiž zamířil přímo do dalšího podniku, kde se stejným scénářem zkusil loupežnické štěstí.

"Jen o pět minut později vstoupil do provozovny Hokejka. Na servírku namířil krátkou střelnou zbraň. Žena ve strachu utekla do zázemí a zamkla se. Pachatel si následně sám vzal peníze, a to v částce zhruba 8 tisíc korun. Navíc přibral i několik krabiček cigaret. V té chvíli už byli na cestě policisté, kterým se však i přes provedená opatření nepodařilo podezřelého zadržet," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Na místo byly přivolány posily, kriminálka a strážníci. Vzhledem k tomu, že pachatel byl ozbrojen, byly všechny hlídky varovány, aby postupovaly s nejvyšší opatrností.

Zatímco několik hlídek prohledávalo okolí a trasu, kterou měl pachatel podle svědků utíkat, další policisté zajistili obě místa činu, aby technici zajistili stopy.

"Případné svědky žádáme o poskytnutí informací, které by pomohly v dopadení pachatele. Podle popisu se jednalo o zhruba třicetiletého muže, který měl na sobě černou nebo tmavě hnědou mikinu s kapucí, kterou si kryl hlavu. Obličej si maskoval slunečními brýlemi. Oblečeny měl také hnědé kalhoty, zvané kapsáče. Informace mohou svědci sdělit na linku 158," uvedla mluvčí Viačková.