K nehodě došlo ve čtvrtek odpoledne na silnici spojující Horní Suchou s Karvinou. "Deset minut po patnácté hodině přijalo naše operační středisko oznámení o sražení dítěte osobním vozidlem. Čtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Felicia jel ve směru od Horní Suché. Poblíž zdejší ubytovny mu do jízdní dráhy vběhlo 10leté dítě. Přes intenzivní brždění a zvukové varování dítě pravou přední částí vozidla zachytil. S lehkým zraněním bylo záchranáři převezeno do karvinské nemocnice," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Řidič se snažil dítěti okamžitě pomoci a zjistit, co se mu stalo. Se zlou se však potázal.

"Řidič ihned zastavil a mířil k dítěti. V tu chvíli se u vozidla objevil muž, který řidiče po nadávkách napadl pěstmi do obličeje. Napadený muž ztratil rovnováhu a upadl na silnici, tam dostal další rány a kopance do celého těla. Během několika minut byl kolem vozidla hlouček lidí. Řidiči se podařilo dostat zpět do vozidla, nicméně i tam byl fyzicky dále napadán, a to i dalšími. Ve skupince výtržníků byla i 46letá žena," popsala mluvčí.

Vyhrocenou situaci muselo uklidňovat několik policejních hlídek. "Na místo vyjeli policisté ze dvou obvodních oddělení. Jejich příjezdem lynčování skončilo. Řidič škodovky zjistil, že jeho vozidlo je na několika místech poškozeno. Sám utrpěl zranění, které mu ošetřili lékaři. Nejagresivnější muž ve věku 18 let byl odvezen na policejní služebnu. Byl zadržen a noc strávil v policejní cele. Během pátku se budou policisté incidentu intenzivně věnovat. Muž je podezřelý z ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, výtržnictví. Podle výsledků dalšího prověřování a podle výslechů zúčastněných může být skutek překvalifikován nebo rozšířen," dodala Viačková.