Mladík už zpytuje svědomí ve vazební cele. „Státní zástupce podal návrh na vazební stíhání, kterému soudce vyhověl,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

K nehodě a následnému incidentu mezi čtyřicetiletým řidičem a obyvateli tamní ubytovny došlo ve čtvrtek odpoledne na silnici spojující Horní Suchou s Karvinou. Řidič jel ve směru od Horní Suché, když mu najedou do jízdní dráhy vběhlo desetileté dítě. To bylo při střetu lehce zraněno, ovšem někteří svědci nehody se rozhodli řidiče potrestat.

Deník o případu informoval v článku: Lynčovali řidiče, kterému před auto vběhlo dítě

Osmnáctiletý „mstitel“ přitom není žádný svatoušek. V poměrně mladém věku už byl totiž dvakrát trestán a nyní je dokonce v podmínce. A po čtvrtečním incidentu si koleduje o další obvinění. „Pachatele jsme obvinili z přečinu ublížení na zdraví, přečinu poškození cizí věci, přečinu výtržnictví a také zločinu loupeže,“ prozradila policejní mluvčí.

Zuřivec kromě toho, že se údery pěstmi a kopanci snažil řidiči pomstít, se mu dokonce pokoušel ukrást mobilní telefon. A žáhu si útočník zchladil také na autě, ve kterém napadený jel. „Obviněný způsobil na voze škodu za deset tisíc korun,“ řekla Zlatuše Viačková.

Jen namátkou – vyhnuté levé přední dveře, rozbité pravé přední světlo nebo kopnutím poškozený pravý přední blatník. Kolem auta se navíc srotilo několik dalších lidí, kteří rovněž začali čtyřicetiletého řidiče napadat. „Ve skupince výtržníků byla dokonce i šestatřicetiletá žena,“ dodala policejní mluvčí.

Vyhrocenou situaci nakonec muselo uklidňovat několik policejních hlídek, které na místo dorazily. Útočníci totiž nepřestali v napadání ani po příjezdu mužů zákona. Policisté na případě intenzivně pracují, a přestože zatím sdělili obvinění pouze osmnáctiletému násilníkovi, není vyloučeno, že na seznam ještě nepřibude někdo další. „V současné době provádíme výslechy ostatních účastníků incidentu,“ řekla Viačková.

Zadržen byl i druhý komplic - taky pěkné kvítko
Druhého pachatele obvinili policisté ve věci napadení čtyřicetiletého řidiče nedaleko ubytovny Průkopník ve směru z Karviné na Horní Suchou. K osmnáctiletému mladíkovi, který je již ve vazbě, se přidal jeho o rok mladší kolega. „Mladík muže fyzicky napadl několika ranami do obličeje a během incidentu prohledal jeho auto a ukradl několik balíčků cigaret v hodnotě 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Muž ale nezůstal s ostatními na místě činu, ale utekl, vzhledem k tomu, že už má několik vroubků. „Pachatel provedl od konce března několik krádeží, kdy přepadával starší ženy především v Karviné-Novém Městě, kterým kradl zlaté šperky. Svým jednání způsobil škodu ve výši 30 tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí. Kromě toho je mu kladena za vinu také loupež, kterou provedl v prodejně tiskovin na karvinském nádraží. „Pachatel tam násilím strhl prodavačce z ucha náušnici a z krku řetízek,“ informovala Zlatuše Viačková.
Ani útěk mu však nepomohl, protože ho policisté v pondělí v brzkých ranních hodinách zadrželi. Mladíkovi hrozí za jeho činy až pět let ve vězení.

Situace, kdy lidé místo toho, aby zavolali příslušné orgány, vezmou spravedlnost do vlastních rukou, nejsou příliš obvyklé, nicméně policisté se s nimi občas setkají. „Stává se to zřídka, nicméně s podobným případem jsme se setkali před několika roky u karvinské Vagonky. Také tam se opakoval stejný scénář,“ informovala policejní mluvčí.

I tam museli muži zákona zachraňovat řidiče před rozlícenými obyvateli kolonie.